25 Nisan 2021 Pazar

Erkekler İlişkilerde İnce Düşünemez Önermesi Doğru mu?

Evet baylar ve bayanlar. Bu yanlis bir önerme bence... Erkekler de ince düşünür; tek farkı bunu söylemezler. Çünkü söylediklerinde başlarına fazladan iş alacaklarını bilirler.

Modern kadınlar doğası gereği, kendini ilişkide daha esas unsur saydığı için ve bu yüzden sürekli kapris yapma kendini erkeğe göre daha fazla nimetten sayma halleri ile yaşar ilişkiyi ve sürekli ince düşünülüp kendilerine hizmet edilmesini beklerler... Ama şuna inanın, eğer erkekte eğer ince düşündüğünü gösterirse, o zaman inanın iliski olmazdı. Çünkü hiçbir erkek tek taraflı bu kadar yüzük altına girmez eğer kadın Adriana Lima değilse.

Bu anlamda erkek her zaman kendine yeni ve sonsuz fatura çıkmasından kaçınmak için, ince düşünmekten kaçar ve bu bazı erkeklerde odunlaşmaya yani kütükleşmeye kadar gider bu. Bu elbette tehlikelidir ve romantizmi dolayısıyla ilişkinin ruhunu özünü kaybetmeye yol açar. Bu noktadan sonra zaten ilişkide olmaz, bir tür "trade" yani "takas" olur ilişkide yapılan her şey.

Sonuç olarak, burda temel nokta kadının ne kadar hem kadın hemde erkek ruhu taşıdığı ile ilgilidir. Belki görmüşsünüzdür, anadoludan yaşlı teyze ve amcalar çıkar ve gerçek aşk yaşıyorlardır ve konuştuklarında hangisinin erkek hangisinin kadın olduğu belli olmaz üslüp olarak; çünkü ilişkideki romantizm ortak olarak paylaşılmıştır. Kadın kapris yapan ve kendini olmazsa olmaz saymamıştır.

Örnek olarak bunu bu videodan görebilirsiniz.


 Beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz

0 comments: