7 Ocak 2023 Cumartesi

Dünyada olup Türkiye'de olmayan tek şey; OBJEKTİF AKIL
Objektif Akıl, kişisel önyargılar veya duygulardan ziyade gerçeklere ve kanıtlara dayanan bir düşünme ve sorunlara yaklaşma biçimidir. 

Kişisel görüşlerin veya inançların kişinin bakış açısını etkilemesine izin vermek yerine, ilgili tüm bilgileri dikkate alma ve bu bilgilere dayalı olarak mantıklı sonuçlar çıkarma istekliliği ile karakterize edilir.

 Objektif bir akıla sahip olmak, karar vermenizi ve sorunları daha etkili ve adil bir şekilde çözmenizi sağladığından birçok durumda yardımcı olabilir.

İdeolojik fanatizmden uzak, gerçeği; tarafsız, cesurca ve özgüvenle görüp anlamak. Yani hangi ideolojiden olursan ol, bir konu hakkında tarafsızca görülebilen açık bir gerçeğin olduğunu düşünen ve bu gerçeği ortaya koyan akıldır.

Felsefede "Objektif (Nesnel) Akıl" kavramı, bizim algılarımızdan veya düşüncelerimizden bağımsız bir gerçekliğin var olduğu ve bu gerçeğin akıl ve gözlem yoluyla öğrenilebileceği fikrini ifade ediyor. Bu fikir genellikle felsefe ve bilimdeki nesnellik kavramıyla ilişkilendirilir.

Dünyada olup Türkiye'de olmayan tek şey; OBJEKTİF AKIL evet,  bunun matematiksel kanıtı var.

Dünya'da "objektif akıl" bir çok toplumda özellikle batı da kullanılıyor,


Türkiye'de ise arama yaptığımızda bizim videomuz dışında "Objektif Akıl" ile ilgili sadece bir sonuç çıkıyor kanal 9 milyon sonuç ise objektif kelimesi ile ilgili..
Beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz

YAZARI TAKİP ET

0 comments:

Youtube Kanalımızdan Videolarımızı İzleyebilirsiniz