11 Ekim 2021 Pazartesi

Tamer Karadağlı - Nihal Yalçın Olayında Haksız Yok; Dikkatsizlik Hataları Var.


2-3 gündür Türkiye x bir konuda evet son derece gereksiz bir şey hakkında, Altın Portakal'da ödül gecesinde yaşanan bir olayı konuşuyor ve kamplara ayrılıp kavga ediyor..

Konunun ne olduğunu anlatmaya gerek yok herkes izlemiştir, zaten artık olay muhalefet-iktidar savunusu düzeyinde bir noktaya erişti.

 Böyle olunca sağduyu ve objektiflik ortadan kayboldu ve insanlar şuursuzca ve amansız bir şekilde bu konu üzerinde sanal bir kavgaya tutuştu internet üzerinden.

Oysa biraz dikkatlice görüntüler izlenirse bu kadar abartılacak bir şey olmadığı ve millet olarak yapmayı çok sevdiğimiz "bokunu çıkarana kadar" denen gereksiz bir sürü tartışmanın gereksiz olduğu ortaya çıkar.

Niyet okumayı bırakıp biraz dikkatli izleyince sadece ortadaki eylemlere bakmak gerekiyor.

Bilirsiniz, normalde ödül töreninde ödül alanlar ödülü alıp konuşur ve Tamer Karadağlı bunu en baştan yapıp ödülü uzatmadığı için Nihal Yalçın konuşmaya devam ediyor ve artık geç kalındığı için ödülü Tamer KARADAĞLI son bir hamle ile veriyor ve tepki alıyor Nihal YALÇIN'dan.

Oysa Tamer Karadağlı yaptığı bu basit hatayı telafi edip sonunda kadar bekleyebilirdi veya sakin ve nezaketle arkadan değil yandan yaklaşıp mimikle nazikçe ödülü uzatıp verebilirdi.. 

Haklı biri yok burda çünkü; ortada haksızlık yok ve temelde basit hata var dikkatsizlik var sadece ve malum ülkemizde kadınlar baskı altında hissettikleri için Nihal Yalçın böyle fevri bir tepki veriyor.

Eğer Tamer Karadağlı konuşmasına izin vermese haksızlık olurdu. Bu bir hata ve dikkatsizlik. 

Olan budur büyük oranda, Tamer KARADAĞLI'nın arkada sıkılgan halleri ise, evet bu da bir yanlıştır ama çok büyütmemek lazım bunu.


Kendisi, çünkü yıllarca maço atarlanan erkeği oynadı ve toplumda çok ssevildi ve ilgi gördü, muhtemelen rolden bazı şeyler üstünde kaldı 10 yıl boyunca aynı rolu oynayınca.

Sonuç olarak, halk olarak bu konuyu bu noktaya getirip iktidar-muhalefet kampları içinde argüman yapmak veya eril ve dişil faşizm konusu yapmak anlamlı ve faydalı değil.

İkisine de saygı duyalım ve hak verelim, bu insanlar seri katil değiller, sanat üretiyorlar dünyanın en riskli ve göz önünde olan mesleği içindeler.

Evet, sanat dünyası bu; bu onların şov ve kendilerini gösterme alanları. Kırmızı halı üstünde yürüyen insanların o gece çokta akıllı, dikkatli veya nazik olmasını bekleyemezsiniz, hele ödül alıp verenlerin...

Evet şimdi lütfen insanlara bu gerçekler ifade etmek için, aşağdaki paylaş butonlarımızda sosyal medya hesaplarımızda paylaşınız ve sağduyuya çağıralım insanları.


0 yorum:

Diğer Projelerimiz